Кияни вимагають відновити історичний будинок кінця ХІХ – початку ХХ століття, який був пошкоджений внаслідок атаки дрона-камікадзе
На сайті Київради зареєстрували петицію з проханням відновити будинок купця Йосипа Лева на вулиці Жилянській.
Автор звернення – дослідник історії архітектури Семен Широчин.
Так він відреагував на наміри влади знести архітектурну споруду без експертизи.
“Будинок купця Йосипа Лева, що є цікавим прикладом київського цегляного стилю початку ХХ століття з елементами готики, втратив частину житлової секції, але решта залишилась.
Використовуючи як зразок ліву частину будинку, можна відновити всі необхідні деталі і відновити будинок”, – йдеться у зверненні
Дім на вулиці Жилянській збудували в кінці ХІХ- на початку ХХ сторіччя. Архітектор невідомий. Будинок поєднував елементи типового зразка київського цегляного стилю та водночас дрібні ліплені неоготичні деталі.
Про це “Українській правді. Життя” розповів краєзнавець Антон Короб.
Збудував дім купець Іоселіан Іцкович Лев, якого ще називали Йосиф Ісакович.
“Заможний купець мав підприємство на цій же вулиці, володів фабрикою з виготовлення меблів, де працював 61 робітник, на ті часи це було велике виробництво”, – розповідає Антон Короб.
Підприємець реалізовував меблі, розписні ванни, умивальники у магазині, який був розташований неподалік. Він також виконував державне замовлення, поставляв продукцію Південно-Західній, Московсько-Києво-Воронізькій, Катерининській та іншим залізницям, управлінням пароплавів та іншим закладам.
Іоселіан Лев також займався громадською діяльністю, був старостою у синагозі. Як склалася доля купця після 1917 року, невідомо.
Однак збудований ним дім був збережений, його відремонтували за допомогою бетонних плит, не змінюючи вигляду.
Джерело: Українська правда. Життя
Фото: Антон Короб
