Старовинний будинок 1880-х років, в якому знаходився Бахмутський міський центр дітей та юнацтва, згорів після російського обстрілу.
Про те, що будівля по вулиці Миру, 58 у Бахмуті вигоріла вщент внаслідок обстрілу російської армії, Вільному радіо повідомив речник поліції Бахмута Павло Дяченко.
“Ця будівля вигоріла внаслідок обстрілу. Ви навіть не уявляєте, як виглядає зараз Бахмут, будинки, навіть центр. Там пекло. Приїжджаєш і дивишся, а що свіже, а що не свіже [зі знищених обстрілами та пожежами будівель], і розуміння вже немає”, — каже представник поліцейських.
До повномасштабного вторгнення тут працював Бахмутський міський центр дітей та юнацтва: займалися 1 084 дитини у 72-х різних групах у 26 гуртках. Зокрема, діти навчалися основ журналістики, працював театр моди “Моді Юн”, групи дошкільної підготовки дітей, гуртки з майстрування, Мала академія наук тощо. На сцені МЦДЮ часто проходили творчі конкурси та інтелектуальні змагання школярів.
Фото винищеної вогнем будівлі оприлюднив місцевий Telegram-канал “Бахмут Яркий город”. У будівлі закопчений фасад та знищений вогнем дах — крізь вікна видно небо. Перекриття між поверхами прогоріли та обвалилися.
Ця будівля — відома у місті пам’ятка архітектури та історії.
“Цей будинок побудував у 1880-х як перше відділення Банку взаємного кредиту Самуїл Соломонович Поляков. Саме ця людина побудувала першу залізницю на Донеччині у 1868-69 роках”, — розповідав бахмутський історик Сергій Татаринов.
Джерело: Вільне радіо
Фото: Telegram-канал “Бахмут Яркий город”




